Rządowe wakacje kredytowe. Będzie konkurencja dla banków?

Trwają prace nad kolejnym projektem w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Rada Ministrów zaproponowała wprowadzenie wakacji kredytowych dla konsumentów.

Fot. Pixabay

Rada Ministrów opracowuje kolejny projekt, który wejdzie w skład tarczy antykryzysowej. Zgodnie z najnowszą koncepcją, przewiduje się wprowadzenie wakacji kredytowych dla grupy konsumenckiej.

Najnowszy pomysł rządu może być realną konkurencją dla banków, które oferują zawieszenie rat. Jak poinformował Związek Banków Polskich, do wczoraj wpłynęło już ponad milion wniosków od osób zainteresowanych taką formą wsparcia.

Projekt ustawy tarczy antykryzysowej, który 20 maja został skierowany do Sejmu, przewiduje wprowadzenie w życie wakacji kredytowych o mocno skonkretyzowanych zasadach.

Z nowej formy pomocy będą mogli skorzystać Ci, którzy po 13 marca stracili pracę lub inne główne źródło dochodu. Zawieszenie spłat ma nastąpić automatycznie w momencie doręczenia bankowi stosownego wniosku i obowiązywać przez maksymalnie 3 miesiące. Zasady mają być dokładnie doprecyzowane i ujednolicone.

Zupełnie inaczej sprawa wyglądała w przypadku instytucji bankowych, które ustalały zasady indywidualnie i mogły odmówić przyznania tej formy pomocy danemu kredytobiorcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c