Rzecznik MZ podaje dane! Nie jest dobrze!

Dziś w rozmowie z Radiem Plus rzecznik ministerstwa zdrowia pytany był o dobową liczbę przypadków. W Polsce od wczoraj przybyło ponad 2000 chorych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pandemia przybiera na sile. Nie ma złudzeń, że czwarta fala, choć nieco wolniej niż poprzednie, rozwija się. Jej szczyt eksperci przewidują na listopad. Wzrasta liczba przypadków zakażeń koronawirusem, ale i liczba zgonów, a także pacjentów wymagających hospitalizacji.

Dziś temat ten na antenie Radia Plus poruszył rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz przekazał, że dzisiejsza liczba przypadków  wyniosła ponad 2 tysiące. Dane te oznaczają aż 60 procentowy wzrost liczby przypadków w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Póki co rząd zastrzega, że nie planuje wprowadzać żadnych dodatkowych obostrzeń. Wczoraj minister zdrowia zwrócił jednak uwagę na fakt, że Polacy zapomnieli o konieczności używania maseczek i chce im to przypomnieć. Zapewnił natomiast, że nie ma w planach zamykania szkół. Przypomnijmy, pojawiły się już pierwsze przypadki wykrycia zakażenia w placówkach oświaty, które zmuszone były kontynuować naukę hybrydowo bądź zdalnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c