Rzecznik MZ: „Prowadzimy odmrażanie łóżek szpitalnych dla pacjentów niecovidowych”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że w Polsce pojawia się stabilizacja w epidemii koronawirusa, która pozwala odmrażać łóżka dla pacjentów, którzy nie są zakażeni COVID-19. Jak dodał, od grudnia to 12 tysięcy łóżek.

Fot. Shutterstock

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zwrócił uwagę na sytuację epidemiczną w naszym kraju, w porównaniu do innych państw europejskich. Zaznaczył, że w Polsce epidemia ustabilizowała się na dość niskim poziomie, co pokazuje, że wprowadzone przez rząd obostrzenia podziałały.

Jak wylicza Wojciech Andrusiewicz, od jakiegoś czasu sytuacja pandemiczna ustabilizowała się na poziomie poniżej 10 tysięcy zakażeń, dziś wynosi zaledwie średnio 5-7 tysięcy nowych dobowych przypadków. Rzecznik dodaje, że pozytywna informacja jest również taka, że spada liczba zajętych łóżek w szpitalach covidowych.

Dlatego prowadzimy od pewnego czasu odmrażanie łóżek szpitalnych dla pacjentów „niecovidowych”. W najbliższym czasie nie wykluczamy otwarcia uzdrowisk i sanatoriów.

-powiedział Andrusiewicz. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że od samego grudnia liczba zajętych łóżek spadła aż o 12 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c