Rzecznik rządu o nowej liczbie zakażeń!

Rzecznik Rządu Piotr Mueller przekazał najnowsze informacje na temat dobowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Zgodnie z danymi na wtorek stwierdzono 7 tysięcy 937 zachorowań. 216 osób zmarło. 

Piotr Mueller był gościem porannego programu „Tłit” Wirtualnej Polski. Przekazał, że według najnowszego raportu przybyło 7 tysięcy 937 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Podkreślił, że w porównaniu do ubiegłego tygodnia, mamy do czynienia z tendencją wzrostową.

Pocieszający jest jednak fakt, że nieco zmalała liczba  zgonów. Stwierdzono ich 216. Zastrzegł natomiast, że nie posiada danych z podziałem na konkretne województwa.

Rzecznik rządu przekazał także informację, że od godziny 9:00 trwa dziś posiedzenie Rady Medycznej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Tam analizowane są najnowsze dane na temat zakażeń i dalszych postanowień związanych z trzecią falą pandemii. Zaznaczył, że wprowadzenie tzw. lockdownów powiatowych jest brane pod uwagę, ale póki co konkretnej decyzji w tej sprawie brak.

Dokładne i oficjalne dane dotyczące dobowej liczby zakażeń koronawirusem przekazane zostaną przez Ministerstwo Zdrowia około godziny 10:30.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c