Rzecznik rządu o planowanych obostrzeniach. Zdradza szczegóły

Rząd planuje zmiany w obostrzeniach. Ogłoszenie nowych zasad może nastąpić jeszcze dziś lub najpóźniej w środę. O szczegółach restrykcji opowiedział dziś rzecznik rządu, Piotr Mueller. Co się zmieni?

Fot. Warszawa w Pigułce

Ze względu na wysoką liczbę dobowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i zgonów oraz pojawienie się nowego, niepokojącego wariantu koronawirusa, rząd planuje wprowadzić zmiany  w obostrzeniach. Jak dziś nieoficjalnie informował Polsat News, najprawdopodobniej będą obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup zawodowych.

Teraz szczegóły obostrzeń zdradził w rozmowie z TVP rzecznik rządu. Przyznał, że nowe dane, które codziennie docierają z Ministerstwa Zdrowia, są bardzo niepokojące. Dlatego decyzja o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń jest konieczna.

Piotr Mueller zaznaczył, że nowe zasady nie obejmą osób zaszczepionych, a restrykcje, na które zdecydował się rząd, będą miały na celu zmniejszenie mobilności społecznej, aby ograniczyć rozwój choroby. Zapytany o to, czy będzie lockdown, odpowiedział, że rozumiany w taki sam sposób, jak w ubiegłym roku, na szczęście nie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.