Są pierwsze kary za odmowę wzięcia udziału w spisie powszechnym!

Do końca września jest czas, aby wziąć udział w spisie powszechnym. Jak się okazuje, są już pierwsze wnioski za odmowę udziału w akcji. Przypomnijmy, jest to obowiązkowe.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na Mazowszu urzędnicy zdążyli wysłać już dziewięć wniosków o ukaranie za odmowę udziału w spisie powszechnym. Osoby, które otrzymały pismo same się nie spisały, a dodatkowo odmówiły przekazania jakichkolwiek informacji dzwoniącemu do nich rachmistrzowi.

Wzięcie udziału w spisie jest obowiązkowe. Za brak udzielenia informacji grozi kara w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. Dlatego urzędnicy apelują do wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, aby się spisali. Najłatwiej zrobić to przez internet. Trwa to zaledwie kilka minut. Na stronie rządowej jest również gotowy formularz, który możemy wydrukować i wypisać w domu. Można także zadzwonić na infolinię lub czekać na telefon od rachmistrza.

Czas jest do 30 września 2021 roku. Jak ostrzegają urzędnicy, po tym czasie wniosków o nałożenie kar może być znacznie więcej. Do tej pory spisało się blisko 90 procent Polaków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c