Są szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki. Padła wstępna data

Piotr Muller, rzecznik rządu, zdradził, że decyzja o odmrożeniu gospodarki zapadnie we wtorek lub środę. Wiadomo, jakie restrykcje zostaną zdjęte i wstępnie, kiedy.

Fot. Pixabay

„Jeżeli dane dotyczące liczby zakażonych będą stabilne, to będzie możliwe wprowadzenie w pierwszej połowie maja drugiego etapu luzowania restrykcji” – powiedział rzecznik rządu w Radiu Zet.

Dodał, że drugi etap obejmie otwarcie hoteli i miejsc noclegowych, marketów budowlanych w weekendy i części instytucji kultury.

To nie koniec zdejmowania obostrzeń. W III etapie mają być zdjęcie ograniczenia związane ze sklepami i galeriami handlowymi, zakładami fryzjerskimi i usługami kosmetycznymi oraz restauracjami. Na koniec otwarte zostaną teatry i kina, kluby fitness i siłownie oraz salony masażu i solaria. Minister Szumowski zapowiadał, że wszystkie te miejsca będą objęte reżimem sanitarnym, a maski zostaną z nami na dłużej. Ćwiczenia oraz kolejne filmy i spektakle będziemy więc najprawdopodobniej przeżywać w maseczkach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c