Są wiarygodne badania na temat maseczek. Zobaczcie czy chronią przed koronawirusem!

Światowa Organizacja Zdrowia zmienia wytyczne pod wpływem najnowszych badań na temat maseczek. Nie pozostawiają one żadnych wątpliwości.

Fot. Shutterstock

Badania zostały opublikowane na łamach prestiżowego czasopisma medycznego „The Lancet”. Przeprowadziła je międzynarodowa grupa naukowców, kierowana przez prof. Holgera Schunemanna, epidemiologa klinicznego na McMaster University w Ontario w Kanadzie.

Przeanalizowano 172 badania wykonane w 16 krajach na całym świecie. Badano związek pomiędzy zachorowaniami na SARS, MERS i SARS-CoV-2, a zachowywaniem dystansu społecznego i noszeniem maseczek.

Dystans fizyczny zmniejsza ryzyko zakażenia aż o 80 proc. Przy utrzymaniu 1 m odległości ryzyko spada do 3 proc. Na odległość mniejszą niż metr wzrasta do 13 proc. Zalecane jest 2 metry odległości

Maseczki zmniejszają ryzyko zakażenia aż o 85 proc. Wcześniej była to najbardziej dyskusyjna sprawa, ale badania i materiały okazały się być jednoznaczne. WHO zmienia więc wytyczne i zaleca, by osoby zdrowe również nosiły maseczkę. Do tej pory WHO utrzymywało, że zdrowi powinni nosić je tylko wtedy, gdy mają kontakt z chorymi.

Ochrona oczu zmniejsza ryzyko zakażenia o 78 proc. Badania potwierdziły skuteczność osłaniania oczu u pracowników służby zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c