Są wyniki sekcji 13-latek. Ktoś namawiał je do tragicznych kroków?

W Dobczynie w powiecie wołomińskim doszło do tragedii. W okolicznym lesie znaleziono powieszone ciała dwóch 13-latek. Prokuratura sprawdza czy nikt nie namawiał dziewczynek do odebrania sobie życia – informuje „Fakt”.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Prokuratora w rozmowie z Warszawą w Pigułce poinformowała, że przeprowadzono sekcję. Prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przekazała, że śmierć nastąpiła przez powieszenie, a na ciele nie odkryto śladów, które świadczyłyby o udziale osób trzecich w zdarzeniu.

Śledczy badają jednak czy nie doszło do podżegania do samobójstwa tj. art. 151 kk. „kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Zabezpieczono sprzęt należący do dziewczynek, jak również przesłuchano szereg osób z ich otoczenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c