Sąd stwierdził nieważność stawek uchwały śmieciowej!

Spółdzielnia mieszkaniowa RSM „Praga” zaskarżyła uchwałę śmieciową. Sąd uznał, że skarga jest zasadna i stwierdził  nieważność uchwały Rady Warszawy w części dotyczącej stawek. Warszawa w Pigułce dotarła do dokumentów w tej sprawie.

Fot. Warszawa w Pigułcez ostatniej

Spółdzielnia twierdzi, że w jej przypadku ceny za wywóz odpadów wzrosły o 550 proc., a średnio dla gospodarstw w Warszawie o 253 proc.

Skarżąca uważa, że niesprawiedliwie nalicza się takie same opłaty dla każdego gospodarstwa domowego, niezależnie od liczby osób. W odpowiedzi Rada Warszawy wniosła o odrzucenie skargi lub oddalenie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że skarga spółdzielni jest zasadna. Zdaniem sądu najistotniejszym kryterium w oparciu o które ustala się stawkę powinien być koszt funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami. Jednocześnie sąd orzekł, że zarzut, że zaskarżona uchwała przyjmuje jednakowe stawki od gospodarstwa domowego i nie uwzględnia liczby mieszkańców jest bezzasadny, ponieważ art. na który powołuje się Rada wyklucza możliwość różnicowania stawek.

Na razie nie wiadomo czy Rada Warszawy odniesie się do wyroku i czy odwoła się do wyroku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c