Sąd uchylił mandat dla Słowaczki, która została ukarana po tym, jak wjechał w nią 14-latek na elektrycznej hulajnodze

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia tego roku na Krakowskim Przedmieściu na wysokości Pałacu Prezydenckiego. 14-latek jadąc na elektrycznej hulajnodze wjechał w zagraniczną turystkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kobieta została ukarana mandatem, odwołała się od niego i wygrała sprawę w sądzie.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Do zdarzenia doszło na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu Pałacu Prezydenckiego 17 kwietnia.

14-latek jadąc na hulajnodze wjechała w kobietę, która trafiła do szpitala. Obrażenia były na szczęście niegroźne.

Okazało się, że sprawcą tego zdarzenia była kobieta, która najprawdopodobniej podeszła pod jadąca hulajnogę. Zostało to zakwalifikowane, jako naruszenie art. 3 prawa o ruchu drogowym, który mówi o nieostrożności, która może doprowadzić do zagrożenia w ruchu.

Należy pamiętać, że przepisy są tak skonstruowane, że człowiek na hulajnodze nadal traktowany jest, jak pieszy i ma prawo poruszać się po chodniku.

Kobieta odwołała się od mandatu i wygrała sprawę w sądzie.

Sędzia uchylił mandat dla Słowaczki, która została potrącona przez nastolatka na elektrycznej hulajnodze. Sędzia podkreślił, że jadącego na elektrycznej hulajnodze nie można w świetle prawa uznać za pieszego i pojazd ten to bardziej motorower.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.