Samochody z silnikiem Diesla nie wjadą do miast? Jest propozycja ministerstwa

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce nowych zasad, które zostaną wprowadzone w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Wśród zmian ma być między innymi zakaz wjazdu pojazdów z silnikami Diesla. Ma to zapewnić czystsze powietrze w większych aglomeracjach. 

Fot. Pixabay

Jak informuje „Dziennik Zachodni” Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce stworzyć nowe wytyczne, które obowiązywałyby w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Chodzi o wyznaczone strefy czystego transportu. Oznaczałoby to zakaz wjazdu na teren miast pojazdów z silnikami Diesla.

Resort chce jak najszybsze stworzenie stref czystego transportu. Zakłada, że uda się stworzyć przepisy i wprowadzić je w życie jeszcze w 2021 roku. Obecnie projekt nowelizacji ustawy o elektromobilności jest w fazie konsultacji.

Zakaz wjazdu samochodów z silnikiem Diesle dotyczyć miałby większych miast takich jak m.in. Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Szczecin czy Gdańsk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c