Sanepid poszukuje blisko 400 osób! Podróżowali z zakażonym!

Sanepid poszukuje pasażerów, którzy 14 czerwca płynęli promem Nova Star z Nynashamn w Szwecji do Gdańska. U jednego z pasażerów testy potwierdziły obecność koronawirusa. Sanepid poszukuje niemal 400 osób.

Fot. Shutterstock

Razem z zakażonym w tej samej kabinie podróżowały trzy osoby. Jedna już została zidentyfikowana, ale z pozostałymi nie ma kontaktu. Jak mówi sanepid możliwość zakażenia innych osób będących na pokładzie jest znikoma.

Do państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych i za ich pośrednictwem do wszystkich państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych zostało przekazane pismo informujące o sytuacji – powiedziała Anna Obuchowska, rzecznik pomorskiego sanepidu w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Promy jak do tej pory kursowały bez przeszkód, jednak po każdorazowym przypłynięciu, pasażerów przybywających do Polski obejmowała kwarantanna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c