Sanepid zapowiada ogromne kontrole na majówkę. Obostrzenia nie są jeszcze zdjęte!

Pełniący obowiązki szefa GIS Krzysztof Saczka zapowiedział, że w czasie nadchodzącego długiego weekendu odbędą się ogromne kontrole. Podkreślił, że rozwaga i respektowanie przepisów prawa są kluczowe dla wygaszania epidemii.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Kontrole mają być przeprowadzane w punktach użyteczności publicznej i usługach hotelarskich. Uczestniczyć ma w nich Państwowa Inspekcja Sanitarna wraz z policją i innymi służbami.

Obostrzenia dotyczące zatrzymywania się w hotelach będą znoszone dopiero od 8 maja, a od 15 maja zostaną otwarte ogródki gastronomiczne oraz zniesiony obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Do tego czasu obostrzenia są aktualne i za ich nieprzestrzeganie można otrzymać mandat.

Jak zaznaczył szef GIS w przesłanym Polskiej Agencji Prasowej oświadczeniu „próby omijania zakazów lub ich lekceważenia – nie będą akceptowane”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c