Sąsiedzki problem na Targówku: „Dziękuję sąsiadom, którzy nie sprzątają fekaliów po swoich psach”

Na bloku przy ulicy Kondratowicza jeden z mieszkańców wywiesił „podziękowania” dla sąsiadów, którzy posiadają psy, jednak nie poczuwają się do sprzątania ich odchodów. 

Fot. Pan Krzysztof

„Dziękuję wszystkim sąsiadom z Kondratowicza 13, którzy nie sprzątają fekaliów po swoich psach. Dziecko ucząc się jazdy na rowerze przewróciło się na trawę i jest umazane kupą. Życzę równie przyjemnych doznań i wzajemności.” – pisze jeden z mieszkańców.

Warszawski regulamin utrzymania czystości i porządku (par. 32) mówi, że: „Właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do bezzwłocznego usuwania odchodów tych zwierząt z terenów przeznaczonych do wspólnego użytku. Odchody należy umieszczać w oznakowanych pojemnikach, koszach ulicznych lub pojemnikach na niesegregowane odpady komunalne. Obowiązek ten nie dotyczy osób niewidomych, korzystających z psów – przewodników oraz osób niepełnosprawnych korzystających z psów – opiekunów.”

 

 

 

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.