Saska Kępa codziennie stoi w korkach. Mieszkańcy wściekli. Spotkali się z burmistrzem

Most Poniatowskiego. Fot. warszawa.wikia.com

Most Poniatowskiego. Fot. warszawa.wikia.com

Burmistrz Dzielnicy Praga Południe zorganizował spotkanie z mieszkańcami Saskiej Kępy na temat problemów komunikacyjnych, które nasiliły się po zamknięciu Mostu Łazienkowskiego. Z mieszkańcami spotkali się przedstawiciele: Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego, Biura Drogownictwa i Komunikacji, a nawet Policji i Straży Miejskiej.

Mieszkańcy Saskiej Kępy są w tej chwili najbardziej poszkodowani. Każdego dnia rano Saska Kępa jest całkowicie sparaliżowana. Dwoma największymi problemami jest niewystarczająca ilość tramwajów (kiedy pociąg nadjeżdża nie ma w nim już miejsca) i parkowanie niezgodne z obowiązującymi przepisami mieszkańców innych dzielnic, którzy traktują Saską Kępę, jako wielkie „parkuj i jedź”.

IMG_20150428_181234

„Niestety mimo tak licznej reprezentacji przybyli mieszkańcy nie doczekali się bliższych szczegółów na temat rozwiązania trapiących Saską Kępę problemów z parkowaniem i poruszaniem się.” – relacjonował nam Marek Borkowski, radny dzielnicy Pragi Południe.

„Spotkanie w praktyce dotyczyło dwóch kwestii ew wprowadzenia na terenie Saskiej Kępy strefy płatnego parkowania, co mogło by pomóc w rozwiązaniu problemów z parkowaniem, szczególnie w mniejszych bocznych uliczkach nie przystosowanych do takiej ilości samochodów jak obecnie udrożnienia zakorkowanych ulic, Francuskiej i Saskiej, które w godzinach szczytu zamieniają się w permanentny korek. Według oświadczenia jednej z przedstawicielek Zarządu Dróg Miejskich wprowadzenie płatnego parkowania, a co za tym idzie wymalowanie i uporządkowanie miejsc postojowych będzie oznaczało zredukowanie obecnej ich ilości o około 30%. W związku z tym władze zadeklarowały, że Urząd Dzielnicy zleci wykonanie analiz dot. płatnego parkowania. Analiza powinna dać odpowiedź na pytanie jakie ulice miałyby być nim objęte i ile dokładnie miejsc używanych dziś do parkowania zostałoby zlikwidowanych. Dopiero wtedy będzie można podejmować ewentualne konsultacje i decyzje.

Kiedy zapadną jakiekolwiek wiążące decyzje niestety nie wiadomo. Przy dyskusji o problemach komunikacyjnych wywiązała się bardzo długa i emocjonalna dyskusja , między innymi o braku skomunikowania Saskiej Kępy z linią metra i stacją Stadion. Pojawiła się również propozycja skierowania dodatkowego autobusu na ciąg ulic Paryska – Francuska. Mieszkańcy pytali też m.in. o budowę tymczasowego mostu, ruch rowerowy na mostach, więcej przystanków na żądanie i wiele innych kwestii.” – dopowiada Marek Borkowski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c