„Scena jak z filmu”. Czytelnicy pytają o pościg w centrum. Policja odpowiada

Pół godziny przed północną w centrum Warszawy przypadkowi przechodnie mogli się stać świadkami policyjnego pościgu za srebrna skodą, którą uciekało dwóch obywateli Gruzji. Kilka minut wcześniej obaj mężczyźni zostali zatrzymani do rutynowej kontroli drogowej, w trakcie której odjechali z miejsca zdarzenia.

Fot. KSP

W Al. Jerozolimskich wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej srebrną skodę. Powodem był stłuczony, tylny reflektor. Kierowca pojazdu na widok policjanta zareagował bardzo nerwowo i po chwili, z piskiem opon odjechał w kierunku Ronda Dmowskiego.

Mundurowi natychmiast rozpoczęli pościg i wezwali do pomocy inne patrole. Oddalający się mężczyźni nie reagowali na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Po minięciu ronda, na ulicy Marszałkowskiej mężczyzna prowadzących srebrną osobówkę stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne słupki, po czym wspólnie z pasażerem podjęli próbę ucieczki. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

30 – letni obywatel Gruzji, który nie zatrzymał się do kontroli policjantów usłyszy zarzut z nowego artykuły w kodeksie karnym, za który grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

W przypadku drogiego Gruzina policjanci wyjaśniają pochodzenie znalezionych w samochodzie rzeczy mogących pochodzić z przestępstwa.

Obecnie sprawa jest w toku i nie wykluczone jest pojawienie się nowych okoliczności.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]