Ścieżka rowerowa zamiast dwóch pasów ruchu w Al. Jana Pawła II?

Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Fot. Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

Łukasz Puchalski, wicedyrektor ZTM i pełnomocnik rowerowy ratusza zaproponował zmiany w Al. Jana Pawła II na odcinku pomiędzy Rondem ONZ, a Dworcem Centralnym.

Obecnie po każdej stronie jezdni są cztery pasy ruchu po jednej stronie i pięc pasów po drugiej. Dzieli je torowisko tramwajowe. Jest też 4 i 8 metrów chodnika. Koncepcja zakłada zlikwidowanie łacznie 3 pasów ruchu tak, aby powstały trzy pasy w każdą stronę. Zamiast nich ma powstać 2,5 m ścieżka rowerowa, szpaler drzew i szerszy chodnik po jednej stronie tak, by ulica była bardziej przyjazna pieszym.

„Plan jest o tyle realny, że ulica i tak wymaga remontu nawierzchni. Mamy nadzieję, że w ramach koordynacji działań uda się wdrożyć naszą koncepcję. Dla pełnej funkcjonalności tras rowerowych potrzeba też wyznaczyć przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe na rondzie Czterdziestolatka, o co zabiegamy.” – pisał Łukasz Puchalski. To ostatnie jednak już jest więc pełna funkcjonalność o której mowa będzie zapewniona.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.