Sejm stworzył nową ustawę dla kierowców. Nie będzie trzeba mieć przy sobie prawa jazdy

Szykują się zmiany w kodeksie drogowym. Z Sejmu do Andrzeja Dudy właśnie trafiła ustawa mówiąca o tym, że kierowca nie będzie musiał posiadać przy sobie prawa jazdy. Można też będzie zarejestrować samochód przez internet. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wprowadzono poprawki w ustawie Prawa o ruchu drogowym. Sejmowa komisja zaakceptowała 5 z nich, odrzucono jeden przepis, który miał gwarantować powiatom zwrot środków utraconych z powodu wejścia w życie nowelizacji.

Nowe przepisy mają zabrać 500 tysięcy z budżetu państwa na rok 2021. Fundusz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców ma to kosztować około 18 milionów złotych przez najbliższe 3 lata.

Najważniejszym punktem jest rejestracja przez internet nowych samochodów. Nie będzie trzeba też mieć przy sobie prawa jazdy, dane zostaną sprawdzone w centralnej ewidencji kierowców. Kolejnym punktem jest brak konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego. Zniesiony zostanie też obowiązek wydawania karty pojazdy, nalepki kontrolnej i jej wtórnika.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c