Sejm uchwalił projekt tarczy antykryzysowej. Będą ułatwienia dla przedsiębiorców!

Sejm większością głosów uchwalił dziś ustawę, która ma wesprzeć firmy na okoliczność epidemii koronawirusa. Ustawa przewiduje, m.in. zwolnienie z płacenia ZUS oraz przyznanie dodatkowych świadczeń. 

 

Zgodnie z nową ustawą mikrofirmy i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą mogą liczyć na zwolnienie z płacenia za składki ZUS przez okres 3 miesięcy, jeśli rozpoczęcie działalności przypadło w okresie przed 1 lutego.

Ponadto, wprowadzone zostaną wypłaty tzw. świadczenia postojowego w kwocie do 2 tysięcy złotych dla osób samozatrudnionych bądź posiadających umowę o dzieło, zlecenie bądź agencyjną).

Ustawa przewiduje również dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników do wartości 40 procent przeciętnych zarobków, zniesienie opłaty prolongacyjnej w przypadku odroczenia lub rozłożenia na raty opłat skarbowych i składek oraz obniżenie o 90 procent czynszów dla prowadzących działalność handlowo-usługową, których w tej chwili objął formalny zakaz.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c