Sensacyjny sondaż: PiS będzie rządziło samodzielnie, Kukiz na progu poparcia

Według pracowni Estymator dla tygodnika Newsweek, Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 41 proc. poparcia, co daje partii możliwość stworzenia samodzielnego rządu. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z 28 proc. poparciem.

Sejm, Sala Posiedzeń fot. Mateusz Kudła / Wikipedia

Sejm, Sala Posiedzeń fot. Mateusz Kudła / Wikipedia

Prawo i Sprawiedliwość oraz jego koalicjanci mogą liczyć na 41 proc. poparcia., co da im możliwość stworzenia samodzielnego rządu. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z poparciem 28 proc. Ruch Kukiza, PSL oraz Zjednoczona Lewica dostaliby po 6 proc. Na dalszych miejscach są Nowoczesna PL Ryszarda Petru (4 proc.) i KORWiN (2 proc.).

Oznacza to, że w Sejmie znalazłyby się PiS, PO, PSL oraz Ruch Kukiza. Zjednoczona Lewicja, jako koalicja musi uzyskać większe poparcie, aby dostać miejsce w parlamencie. Największy spadek zanotowano w przypadku Ruchu Pawła Kukiza. Z 20-proc. tuż po wyborach prezydenckich, przez 9. proc. pod koniec lipca aż do 6 proc. teraz.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.