Sensacyjny sondaż po Nowym Ładzie! Która partia wygrałaby wybory?

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego w dniach 20-21 maja przez Estymator dla portalu Dorzeczy.pl wynika, że wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość. Nie będzie jednak w stanie stworzyć samodzielnego rządu.

Fot. Shutterstock

Według sondażu Prawo i Sprawiedliwość i jej koalicjanci ze Zjednoczonej Prawicy otrzymują ogromną przewagę i mają obecnie 38,4 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni na którą chce głosować 22,2 proc. wyborców. Podium zamyka Koalicja Obywatelska, która zdobyłaby 14,6 proc. głosów.

Do Sejmu dostałaby się jeszcze Lewica (10,8 proc.) i Konfederacja (7,1 proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłoby PSL z 4,7 proc. poparcia.

W przypadku takiego wyniku ciężko byłoby stworzyć rząd. Prawo i Sprawiedliwość miałoby 215 mandatów, by mieć większość musiałoby stworzyć koalicję z Konfederacją, która zdobyłaby 21 miejsc. Koalicja miałaby wtedy w Sejmie 236 przedstawicieli wobec 231 przedstawicieli całej opozycji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c