Sephora i Rossmann rozdają produkty za darmo? Uwaga! To oszustwo!

Kilka dni temu w internecie pojawiły się reklamy, w których zamieszczono informację, ze Rossmann i Sephora rozdają kosmetyki za darmo. Niestety, nic takiego nie miało miejsca. Jest to jedynie kolejny chwyt oszustów. Osoby, które dały się na to nabrać, udostępniały swoje dane osobowe przestępcom i mogły stracić mnóstwo pieniędzy!

Fot. Warszawa w Pigułce

Oszuści nie odpuszczają. W ostatnim czasie cyberprzestępców przybywa. Niedawno w internecie pojawiła się reklama, która głosi, że sieć Rossmann i Sephora rozdają za darmo kosmetyki. Jak tłumaczą, wszystko ze względu na likwidację sklepów stacjonarnych spowodowanych pandemią koronawirusa. Z tego powodu firmy miały rzekomo rozdawać darmowe kosmetyki, zalegające w magazynach.

W związku tym, że wiele sklepów w ostatnich miesiącach podejmowało takie działania i swoją dzialalność przenosiły do sieci, nikogo to tak bardzo nie zdziwiło. I wiele osób dało się nabrać. Osoby, które brały udział w akcji oszustów, dawało im dostęp do danych i swoich  kont bankowych, a następnie złodzieje mieli dostęp do zgromadzonych finansów.

Jak tłumaczy rzeczniczka sieci Rossmann w rozmowie z „Wirtualną Polską”, zmorą tego rodzaju oszustw jest fakt, że bardzo ciężko złapać przestępców. Najczęściej rejestrują strony za granicą, a atak trwa na tyle krótki, że żaden organ nie ma szans ich namierzyć. Dlatego warto za każdym razem uważnie czytać wszelkie informacje zawarte w reklamach, wiadomościach czy ogłoszeniach. Jak zapewnia jedna i druga firma, oni sami nie mieli nic wspólnego z akcją rozdawania kosmetyków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c