Seria wypadków rowerzystów. W ciągu ponad tygodnia doszło do kilku zderzeń czołowych rowerzystów i potrąceń pieszych

W ciągu ponad tygodnia na stołecznych i podwarszawskich ścieżkach rowerowych, chodnikach oraz ulicach doszło do serii wypadków z udziałem rowerzystów. Większość zdarzeń była związanych ze zderzeniem czołowym cyklistów oraz potrąceniami pieszych. W sumie w kilkunastu wypadkach do szpitala trafiło nawet 10 osób, dwie osoby zginęły. Co najmniej jeden rowerzysta był nietrzeźwy. Nie obyło się bez potrąceń przez samochody. Na Mazowszu w weekend doszło do kilku wypadków z udziałem rowerzystów oraz osób na hulajnodze elektrycznej, zginęły dwie osoby (dzieci).

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Wypadki rowerzystów w Warszawie:

Wypadki rowerzystów powiaty (garnizon stołeczny):

Wypadki rowerzystów i dziecka na hulajnodze garnizon mazowiecki:

Jak widać w ponad połowie wypadków brały udział też dzieci! Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o większą rozwagę na drodze. Ciepła aura powoduje, że na drogi wyjeżdża dużo osób. Jednak nie wszyscy znają przepisy ruchu drogowego co prowadzi do tragicznych w skutkach wypadków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.