Seria zabójstw emerytek w Warszawie. Strach wśród seniorów narasta

Czy w Warszawie działa zorganizowana grupa przestępcza? W ciągu ostatnich dwóch tygodni życie straciły cztery starsze kobiety. Wszystkie padły ofiarą dusiciela, a ich mieszkania zostały splądrowane – skradziono wartościowe przedmioty, pieniądze i biżuterię. Mieszkańcy są zaniepokojeni.

Fot. Obraz zaprojektowany przez Warszawa w Pigułce wygenerowany w DALL·E 3.

Seria brutalnych morderstw w Warszawie

Pierwsza ofiara została znaleziona 16 lutego na Starym Mieście, w mieszkaniu przy ul. Franciszkańskiej 3. Starsza kobieta miała widoczne obrażenia, a śledczy szybko odkryli, że sprawca zabrał cenne obrazy, karty płatnicze i elektronikę.

Kolejne zabójstwo odnotowano już 17 lutego na Ochocie, gdzie w jednym z mieszkań przy ul. Pruszkowskiej 12 znaleziono ciało seniorki. Drzwi były zamknięte, a policja musiała siłowo wejść do środka. Tam również brakowało kosztowności.

Trzecia ofiara, 89-letnia kobieta z Ochoty, została odnaleziona martwa w nocy z 22 na 23 lutego w swoim mieszkaniu przy ul. Księcia Trojdena 5. I tym razem mieszkanie zostało splądrowane, a ślady na ciele wskazywały na uduszenie.

Ostatnia zbrodnia miała miejsce 24 lutego na Ursynowie, gdzie w mieszkaniu przy ul. Wąwozowej 19 zamordowano 73-letnią kobietę. Sprawca miał zmusić ją do kontaktu z bankiem, próbując uzyskać dostęp do jej oszczędności. Konsultant bankowy, zaniepokojony tym, że kobieta mówiła niewyraźnie, powiadomił policję, jednak było już za późno.

Czy wszystkie osoby związane z morderstwami zostały zatrzymane?

Do tej pory policja zatrzymała dwóch podejrzanych, ale służby nie ujawniają, czy to koniec śledztwa. Nie podano również, czy wszyscy zamieszani w te brutalne przestępstwa zostali schwytani.

Jak seniorzy mogą się chronić przed napastnikami?

W związku z rosnącą liczbą przestępstw, warto przypomnieć kilka zasad bezpieczeństwa, które mogą pomóc osobom starszym uniknąć zagrożenia:

  1. Nie otwieraj drzwi nieznajomym – oszuści często podają się za przedstawicieli administracji, hydraulików czy pracowników banku. Jeśli masz wątpliwości, zawsze potwierdzaj ich tożsamość telefonicznie.
  2. Nie informuj nikogo o swoich oszczędnościach – złodzieje często zdobywają informacje o majątku ofiary na długo przed atakiem.
  3. Korzystaj z wizjera i zamka łańcuchowego – zawsze sprawdzaj, kto stoi za drzwiami.
  4. Zainstaluj dodatkowe zabezpieczenia – alarm, monitoring lub wideodomofon mogą odstraszyć złodziei.
  5. Utrzymuj kontakt z rodziną i sąsiadami – im więcej osób wie, że jesteś bezpieczny, tym trudniej przestępcom działać niezauważenie.
  6. Reaguj na podejrzane sytuacje – jeśli zauważysz kogoś kręcącego się w okolicy lub dziwne próby kontaktu telefonicznego, zgłoś to policji.
Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl