Setki interwencji, tysiące odbiorców bez prądu, trąba powietrzna. Skutki wichury nad Polską

Nocą nad Polską przeszła wichura. Pierwsze skutki dało się odczuć jeszcze przed północą. Informacje straży mówią o setkach interwencji, tysiącach odbiorców bez prądu. W lubelskim przeszła trąba powietrzna.

Fot. Pixabay

Do godziny 23:00 w całym kraju straż interweniowała ponad 1200 razy. Tylko w mazowieckim interweniowano 127 razy w związku z frontem burzowym. Działania polegały na usuwaniu skutków silnego wiatru 93 oraz lokalnych podtopień 34 – piszą mazowieccy strażacy. Dodają, że na szczęście nie ma osób rannych.

Jak podał Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, do godz. 22 bez prądu pozostawało ponad 19 tys. odbiorców. Dane z godzin porannych i nocy nie są jeszcze dostępne.

W Lubelskim natomiast w miejscowości Tereszpol-Zygmunty przeszła trąba powietrzna. Wiatr łamach drzewa, zrywał dachy i uszkadzał pojazdy. Trwa szacowanie strat. Wstępne informacje mówią, że uszkodzonych zostało 15 dachów budynków mieszkalnych i 17 gospodarczych. Co najważniejsze, nie ma osób rannych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c