Sezon na baseny odkryte rozpoczęty. W związku z epidemią dodatkowe obostrzenia

Od lipca ruszyły baseny na świeżym powietrzu. Otwarty jest między innymi basen w Powsinie, Park Wodny Moczydło, Park Szczęśliwicki i baseny letnie w ośrodku Inflancka. W związku z koronawirusem będą tam panować specjalnie zasady.

Fot. Pixabay

 

Na stronach internetowych każdego z basenów można przeczytać długą listę panujących tam zasad.

Z najważniejszych informacji, które umieszczają ośrodki można przeczytać, że przed wejściem konieczna jest dezynfekcja rąk i sprzętu, a osoby z objawami zakażenia nie będą wpuszczane. Nie będzie konieczności noszenia maseczki, ale będzie obowiązywał limit osób wpuszczanych na teren basenu.
Przy ulicy Inflanckiej ten limit wynosi 400 osób. Tam dodatkowo jest zakaz leżenia na plaży i przebywania w odległości  od siebie mniejszej niż 2 metry, jeśli nie jest się rodziną.
Park Wodny Moczydło pozwala na spędzanie maksymalnie 3 godzin na terenie obiektu, a wejścia zostały podzielone na trzy tury: 9-12, 12:30-15:30, 16:00-19:00. Limit osób to 1000. W przerwach będzie odbywała się dezynfekcja miejsca.
W Parku Szczęśliwickim dozwolona liczba osób to 350. Zabronione tam jest leżenie, opalanie się i moczenie nóg z obrzeży basenów.
Powsin zabrania leżenia i opalania się w strefie niecek, nie ma także dostępu do suszarek do rąk i włosów. Przed skorzystaniem z basenu należy wziąć prysznic. Limit osób w szatniach wynosi 8 osób w damskiej i 8 osób w męskiej.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c