Siedmiu kibiców Legii Warszawa zostało aresztowanych po wczorajszym meczu!

Wczoraj odbył się mecz Leicester City z Legią Warszawą w piłkarskiej Lidze Europy, gdzie polski klub ostatecznie przegrał. Nie obyło się bez zamieszek. Jak podała dziś policja hrabstwa Leicestershire, dwunastu policjantów odniosło obrażenia, a siedmiu kibiców Legii zostało aresztowanych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj piłkarze warszawskiego klubu zagrali na wyjeździe z Leicester City. Dzięki zwycięstwu 3:1 Leicester awansował na pierwsze miejsce w grupie C,  Legia natomiast spadła na czwartą pozycję. Wynik nie spodobał się kibicom, doszło do zamieszek.

Już w trakcie meczu odpalono race, część kibiców próbowała naruszyć linię oddzielającą sektory, atakując tym samym funkcjonariuszy policji. Ostatecznie aż 12 policjantów odniosło obrażenia, a dwóch zabrano  do szpitala. Wiele osób zostało usuniętych ze stadionu. Nie obyło się też bez aresztowań. Zatrzymano siedmiu kibiców Legii. Przebywają obecnie w areszcie.

Policja zamierza wprowadzić dochodzenie w sprawie zdarzenia i postawić sprawców przed sądem. Niewykluczone również, że sam klub zostanie ukarany przez UEFA.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c