Silny wiatr przeszedł przez Mazowsze! Mnóstwo interwencji straży pożarnej

Z powodu bardzo silnego wiatru strażacy ubiegłej nocy mieli ręce pełne roboty. W całym kraju straż interweniowała ponad 1400 razy, w tym 110 na samym Mazowszu. Głównie interwencje dotyczyły usunięcia połamanych drzew. 

Fot. Pixabay

Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed wichurami w całym kraju. I faktycznie, według wyliczeń strażaków najwięcej interwencji do dzisiejszego poranka odnotowano łącznie ponad 1400 interwencji. Najwięcej w województwie pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim.

Na Mazowszu strażacy interweniowali 110 razy. Głównie usuwali połamane gałęzie i powalone na drodze drzewa. Na szczęście obyło się bez  tragicznych wypadków, nikomu nic się nie stało. Nie było też większych zniszczeń na m.in. na budynkach. Straż apeluje, aby zgłaszać na numer alarmowy jeśli zobaczymy jeszcze jakieś przewrócone drzewa.

Dziś sytuacja na Mazowszu nie będzie dużo lepsza. Wciąż mogą występować trudne warunki pogodowe. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wiatrem dla całego województwa. Wiatr może mieć prędkość nawet 80 km/h.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c