Silny wiatr, ulewy, grad i burze. IMGW wydaje ostrzeżenie

W niedzielę niekorzystne warunki w pogodzie! – ostrzega IMGW i publikuje komunikat.

⛈Początek majówki mija pod znakiem nie najlepszej pogody, ale w niedzielę będzie jeszcze gorzej. Prawie w całym kraju wystąpią okresami silne opady deszczu, porywy wiatru do około 80 km/h, a na wschodzie burze, które miejscami mogą być gwałtowne.

☔️Już od rana silne opady deszczu występować będą na południowym zachodzie i południu Polski, w ciągu dnia stopniowo będą się przemieszczać przez centralną oraz częściowo zachodnią Polskę w kierunku północnego wschodu kraju.

💨Stopniowo będzie się też zwiększać prędkość i porywistość wiatru. Z wyjątkiem zachodniej Polski, okresami będzie wiał dość silny, a nawet silny wiatr z porywami miejscami do 65-80 km/h. Szczególnie silnie może wiać między innymi na południowym wschodzie oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej.

🌡Nie wszędzie przez cały dzień będzie pochmurno – wyjątek stanowić będzie południowo-wschodnia i wschodnia Polska, gdzie co jakiś czas pojawiać się będą przejaśnienia, a temperatura wzrośnie nawet do około 20°C (nad resztą kraju przeważać będzie temperatura 8°C-12°C). Jednak tutaj spodziewać się należy rozwoju burz, miejscami gwałtownych, z porywami wiatru do 90 km/h, opadami gradu i silnym deszczem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c