Skandaliczna wypowiedź pracownika ochrony: „śmierdzi i jest obsrany, ja się brzydzę”

Gdzie kończy się ludzka empatia, a zaczyna pogarda dla drugiego człowieka. Sylwester Wardęga co roku robi akcję Real Santa, w której kupuje i rozdaje ubrania i ciepłe posiłki bezdomnym. Tym razem kamera warszawskiego Youtubera nagrała zachowania pracownika ochrony dworca, które odbiera od przyjętych norm społecznych.

W trakcie kręcenia filmu bezdomny starszy człowiek żali się, że został uderzony przez ochroniarza, a zamian ten mówi:

„Trzeba było więcej chlać! Śmierdzi i jest obsrany. Jak Pan nie wierzy może Pan go podnieść, Pan zobaczy… ja się brzydzę Ciebie dotknąć, bo jesteś brudny”- mówi ochroniarz.

Pod filmem pojawiły się głosy krytyki, do których odniósł się sam youtuber:

„Nie jestem zaskoczony, oczywiście pojawiła się krytyka, że przez takich jak ja bezdomny nie weźmie się w garść bo dostał kurtkę za darmo… że lepiej dawać wędkę niż rybę.
Co jednak byłoby z wędki gdyby bezdomny zamarzł zimą? Zanim damy wędkę, należy dać rybę aby osoba miała siłę z wędki korzystać. Moje skromne zdanie. Ja dałem ubrania i posiłek a z pewnością rząd i władze miasta zapewnią infrastrukturę żeby Ci ludzie wrócili na prostą.
Przykro mi że wielu z Was zawiodłem, ale nie jestem w stanie zapewnić pracy bezdomnym w Warszawie.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.