Duże zmiany w lipcu na linii SKM S1

Od 11 do 31 lipca, na linii pruszkowskiej, czterokrotnie zmieni się organizacja ruchu kolejowego. Równolegle będą wprowadzane zmiany w kursowaniu zastępczej linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami torowymi, prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP PLK, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

11 – 20 lipca

Większość pociągów SKM S1 będzie kursowała na trasie skróconej – do i z Piastowa. Pociągi będą korzystały z toru 3 (standardowo przeznaczonego dla ruchu w kierunku Pruszkowa). Przesiadka pomiędzy pociągami SKM dojeżdżającymi i odjeżdżającymi z Piastowa a autobusami do i z Pruszkowa jest możliwa m.in. na przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek. Rozkłady jazdy wybranych pociągów i autobusów zostały zsynchronizowane (z uwzględnieniem czasu przejścia pomiędzy peronem kolejowym i przystankiem autobusowym), jednak ze względu na zmienne warunki ruchu kolejowego i drogowego podczas przesiadek mogą występować utrudnienia.

Pozostałe pociągi – SKM S1 do Pruszkowa oraz Kolei Mazowieckich do i z Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa i Skierniewic będą kursowały po torze 4 (standardowo przeznaczonym dla ruchu w kierunku Warszawy).

Dla części pociągów Kolei Mazowieckich będzie obowiązywała trasa z pominięciem stacji na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki.

Autobusy zastępcze Kolei Mazowieckich będą kursowały na odcinku Piastów – Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Ostatni kurs będzie realizowany na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków – Warszawa Zachodnia.21 – 23 lipca

Od 21 do 23 lipca, do około godziny 21.00 pociągi SKM S1 oraz pociągi Kolei Mazowieckich będą w obu kierunkach kursowały po torze 3 (standardowo przeznaczonym dla ruchu w kierunku Pruszkowa).

23 lipca, po godzinie 21.00 zostanie przywrócony standardowy ruch pociągów po obu torach.

Część pociągów Kolei Mazowieckich będzie pomijała stacje na odcinku Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki.

Zastępcza linia autobusowa ZS1 – od 11 do 23 lipca – będzie kursowałacodziennie. W dni powszednie, w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego, autobusy będą podjeżdżały na przystanki co około 20 minut, a w pozostałych godzinach i dni świąteczne co około 30 – 40 minut.

Autobusy linii ZS1 zatrzymują się przy stacjach kolejowych: Pruszków, Piastów, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Aleje Jerozolimskie i Warszawa Zachodnia.

24 – 27 lipca

Część pociągów Kolei Mazowieckich, w związku z pracami torowymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy.

28 – 31 lipca

Pociągi SKM i KM, w godzinach 10.00 – 14.30, w obu kierunkach będą korzystały z toru 3 (standardowo przeznaczonego dla ruchu w kierunku Pruszkowa).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.