Skra wraca do Miasta Stołecznego Warszawy! Zostanie wyremontowana [ZDJĘCIA]

Po latach zaniedbań władz RKS i batalii sądowych, dziś sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok nakazujący wydanie miastu kompleksu „Skra”. Krótko mówiąc: Skra wraca do Miasto Stołeczne Warszawa – teraz możemy rozpocząć przywracanie jej do życia.

Dotychczasowy zarządca doprowadził do degradacji obiektów i utrudniał ich odzyskanie przez miasto. Ale nie próżnowaliśmy. Rozstrzygnęliśmy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na modernizację Skry, zabezpieczyliśmy też środki na jej I etap. Nareszcie czas na realizację!
Dziś wielki FINAŁ walki o Skrę z happy endem! Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok podtrzymujący orzeczenie I instancji nakazujący wydanie nieruchomości. Mimo wcześniejszych orzeczeń i wielokrotnych prób protokolarnego przejęcia nieruchomości przez lata pozostawała ona we władaniu Stowarzyszenia. Wyrok Sądu Apelacyjnego jest wyrokiem ostatecznym, kończącym długoletni spór o nieruchomość i dający możliwość przywrócenia kompleksowi sportowemu „Skra” dawnej świetności.
Przypomnę, że w październiku 2018 r. rozstrzygnęliśmy konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję modernizacji kompleksu sportowego.
Wykonaliśmy wszystkie możliwe, zgodne z prawem działania, które pozwoliłyby od razu po faktycznym przejęciu nieruchomości przystąpić do przywracania kompleksowi sportowemu Skra jego zasłużonego i oczekiwanego przez mieszkańców kształtu i przeznaczenia. Mamy zabezpieczone środki finansowe na przeprowadzenie I etapu modernizacji kompleksu – wybór koncepcji modernizacji ośrodka Skra został dokonany z niezależnymi przedstawicielami środowiska projektantów, architektów oraz świata sportu lekkoatletycznego.
Zakres koncepcji to m.in. budowa stadionu treningowego z zapleczem (zgodnie z wymaganiami dla stadionu głównego II kategorii IAAF), strefa rekreacyjno-sportowa łącząca Pole Mokotowskie ze Skrą oraz ogólne zagospodarowanie całej nieruchomości przygotowujące ją do bezpiecznego i zgodnego z przeznaczaniem korzystania oraz do dalszych prac inwestycyjnych.
W etapie II zakładamy budowę stadionu II kategorii z halą sportową.

W międzyczasie wykonamy porządkowanie terenu, niezbędne wyburzenia zdewastowanych obiektów tak, aby móc jak najszybciej przywrócić częściowe użytkowanie Skry” – informuje Renata Kaznowska – Wiceprezydent m.st. Warszawy


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c