Skrzyżowanie Szpitalnej i Chmielnej będzie deptakiem. Powstanie "Plac Pięciu Rogów"

U Zbiegu ulic Szpitalnej, Brackiej, Zgody i Chmielnej ma Powstac „Plac Pięciu Rogów”. Ulice zostaną zwężone, a maksymalna prędkość ograniczona – mówi Super Expressowi Jacek Wojciechowicz ujawniając plany Ratusza.

Fot. Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy /  Facebook

Fot. Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy / Facebook

Plac Pięciu Rogów to robocza nazwa dla placu, który ma powstać przy Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. Na razie wszystko jest w fazie pomysłów, ale w przyszłym roku ma być rozpisany przetarg na tę część miasta:

„Na placu powstałaby mała architektura, ławki, donice. To ma być kontynuacja planu ratusza, który został już zrealizowany na sąsiednim placu Powstańców Warszawy czy na mocno krytykowanej przez kierowców ulicy Świętokrzyskiej” – mówi SE.pl Jacek Wojciechowicz. – „Na nieszczęście kierowców nie powstanie tu sygnalizacja świetlna, która pogodziłaby pieszych z kierowcami. Ba! Zmiany mocno uderzą w zmotoryzowanych warszawiaków. Na pewno nie chcemy zamykać ulic, którymi przejeżdżają kierowcy, ale wprowadzimy ograniczenia. W planach jest na pewno ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz zwężenie dwupasmowych ulic do jednego pasa.”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.