„Ślady na ciele zmarłego mogły powstać podczas walki”. Pełnomocnicy wyliczają obrażenia Dawida Kosteckiego

Adwokaci Roman Giertych i Jacek Dubois wystosowali ponowny apel do Zbigniewa Ziobro, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego. Proszą o „wyjaśnienie rzeczywistej przyczyny śmierci Dawida Kosteckiego” i wyliczają obrażenia zmarłego.

„Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu” – piszą pełnomocnicy rodziny boksera.

„Obrażenia na tylnej powierzchni lewego ramienia o średnicy kilku centymetrów. Uszkodzenia naskórka i podbiegnięcia krwawe ręki prawej. Obrażenia na grzbiecie oraz podbiegnięcia krwawe o wymiarach kilku centymetrów. Rana na nodze lewej o szerokości ok. 0.5 cm. Dwa zdarcia naskórka po lewej stronie szyi pod uchem o średnicy ok. 3 mm” – piszą adwokaci i dodają, że sekcja nie wyjaśniła powstania tych obrażeń.

„Ponadto wnosimy o dopuszczenie dowodu z opinii zespołu biegłych lekarzy i specjalistów z zakresu kryminalistyki na okoliczność zbadania czy powyższa wersja jest możliwa, jak również czy możliwa jest wersja prezentowana dotychczas przez Prokuraturę, polegająca na popełnieniu przez Dawida Kosteckiego samobójstwa przez powieszenie w pozycji leżącej, zwłaszcza przy nie spostrzeżeniu tego przez współwięźniów.

Ponieważ Prokuratura odmawia wykonania powtórnej sekcji w celu ustalenia rzeczywistych przyczyn śmierci Dawida Kosteckiego powyższy apel, na prośbę rodziny zmarłego, która jest zdania, że Dawid Kostecki nie zginął śmiercią samobójczą, ogłaszamy publicznie” – piszą Roman Giertych i Jacek Dubois.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.