Słaniała się na nogach, ledwo oddychała. Okazało się, że użądliła ją pszczoła

Podkom. Łukasz Mątkiewicz oraz sierż. Kamil Krasnodębski uratowali życie 53-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego (woj. Mazowieckie). Kobietę uczuloną na jad użądliła pszczoła. Jej stan pogarszał się z minuty na minutę.

Fot. Pixabay

W niedzielny poranek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali ulicę Piłsudskiego w Sokołowie Podlaskim. Przy krawędzi jezdni zauważyli kobietę trzymającą się barierki. Kobieta była osłabiona i słaniała się na nogach.

Policjanci natychmiast podjechali do niej radiowozem. Jak się okazało kobietę użądliła pszczoła. Stan kobiety pogarszał się z minuty na minutę. Nie mogła utrzymać równowagi oraz zaczęła mieć problemy z oddychaniem.

Policjanci udzielili kobiecie natychmiastowej pomocy i przewieźli radiowozem kobietę do szpitala. Lekarz dyżurny, w rozmowie z mundurowymi, stwierdził, że to błyskawiczna i fachowa pomoc policjantów uratowała życie, jak się później okazało, 53-letniej mieszkanki Sokołowa Podlaskiego. Kobieta doznała wstrząsu anafilaktycznego i bez natychmiastowej pomocy mogłoby dojść do tragedii. 53-latka znajduje się obecnie w szpitalu, gdzie wraca do zdrowia.

Poszkodowana kobieta była wdzięczna policjantom i gratulowała telefonicznie kierownictwu miejscowej komendy za profesjonalne podejście i błyskawiczną pomoc funkcjonariuszy.

Autor: mł. asp. Dominika Ślepowrońska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c