Śledztwo w sprawie prof. Chazana umorzone. Nie złamał prawa

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Prokuratura w postępowaniu prof. Bogdana Chazana nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. W związku z tym śledztwo w jego sprawie umorzono.

Mokotowska prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”. Tak bowiem miał brzmieć zarzut wobec lekarza. W poniedziałek 4 maja decyzja zostanie wysłana pokrzywdzonej kobiecie. Z informacji do jakich dotarł TVP Info wynika, że biegli, którzy przeanalizowali wszystkie dokumenty stwierdzili, że urodzenie przez pacjentkę dziecka nie zagrażało jej życiu, a ciąża była prowadzona w sposób prawidłowy. Nie ma więc podstaw do przedstawienia jakichkolwiek zarzutów.

Zachodzi więc obecnie podstawa do tego, by to lekarz pozwał miasto za usunięcie go z funkcji nałożenie kary, bez podstaw prawnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.