Śledztwo w sprawie prof. Chazana umorzone. Nie złamał prawa

Fot. Facebook

Fot. Facebook

Prokuratura w postępowaniu prof. Bogdana Chazana nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. W związku z tym śledztwo w jego sprawie umorzono.

Mokotowska prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa ws. „narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w związku z odmową przeprowadzenia zabiegu usunięcia ciąży”. Tak bowiem miał brzmieć zarzut wobec lekarza. W poniedziałek 4 maja decyzja zostanie wysłana pokrzywdzonej kobiecie. Z informacji do jakich dotarł TVP Info wynika, że biegli, którzy przeanalizowali wszystkie dokumenty stwierdzili, że urodzenie przez pacjentkę dziecka nie zagrażało jej życiu, a ciąża była prowadzona w sposób prawidłowy. Nie ma więc podstaw do przedstawienia jakichkolwiek zarzutów.

Zachodzi więc obecnie podstawa do tego, by to lekarz pozwał miasto za usunięcie go z funkcji nałożenie kary, bez podstaw prawnych.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]