Służba policji w czasach koronawirusa. Kwarantanną objęto ponad 2 tysiące policjantów!

Od początku trwania epidemii objęto kwarantanną ponad 2 tysiące funkcjonariuszy. Część z nich wciąż znajduje się w stanie izolacji.

Fot. Policja

Jak poinformował insp. Mariusz Ciarka – rzecznik Komendanta Głównego Policji, obecnie stu funkcjonariuszy jest zarażonych, a łącznie ponad 2 tysiące zostało do tej pory objętych kwarantanną.

Jak dodaje, policjanci, tuż za lekarzami, należą do grupy najbardziej narażonej na możliwość zakażenia się koronawirusem.

Rzecznik zaapelował do wszystkich, u których wykryto wirusa, by w kontakcie ze służbami nie ukrywali swojego stanu i rozmawiali szczerze. Dotyczy to zarówno interakcji z policją, jak i lekarzami, ratownikami czy też pielęgniarkami.

Inspektor zwrócił uwagę również na to, że obecnie policja pomaga ludziom w różnych czynnościach, np. przy zrobieniu zakupów.

Każdego dnia około 25 tysięcy funkcjonariuszy, wspieranych przez Straż Miejską i Żandarmerię Wojskową, zostaje zaangażowanych do działań prewencyjnych. Jak podkreśla rzecznik, policji zależy na przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i pouczaniu, a nie karaniu obywateli, stąd też ważna jest konsekwencja w realizowaniu obowiązujących obostrzeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c