Słyszeliście o III linii metra? Jej budowa powinna własnie ruszyć…

Pierwsze obrady stołecznego ratusza na temat M3 odbyły się w lutym 2008 roku. Przedstawiano wówczas wyniki analizy firm consultingowych. Władze zleciły bowiem zbadanie danych demograficznych i przedstawienie najkorzystniejszych rozwiązań komunikacyjnych. W ten właśnie spoób powstało sześć róznych wariantów.

Ratusz interesuje się wariantem mówiącym o poprowadzeniu trzeciej linii na południe od linii średnicowej, równolegle z nią. Trzecia linia połączyłaby więc stację kolei Stadion i stację II linii metra Stadion, przy Stadionie Narodowym, z Dworcem Zachodnim, przebiegając pod terenami Saskiej Kępy, Solca, Placu Trzech Krzyży, Placu Konstytucji, Filtrów i Placu Narutowicza.

Projekt_3__linii_metra_warszawskiego

Wstępnie szacowany termin rozpoczęcia realizacji inwestycji powinien się już rozpocząć. Według obrad budowa planowana była na 5 lat od 2015 do 2020 roku. Teraz wiadomo jednak, że to czy i kiedy powstanie nowa linia jest zagadką. Plany wydają się też nieaktualne biorąc pod uwagę obecne problemy komunikacyjne i inwestycje. Hanna Gronkiewicz-Waltz twierdzi, że budowa kolejnych odcinków II linii metra powinna rozpocząć się w 2016 roku. W związku z tym budowa całkiem nowej linii wydaje się na razie tylko planami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.