Śmiertelne potrącenie przez pociąg pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pociągu i pieszego doszło dzisiejszej nocy na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Jadący w kierunku Warszawy pociąg towarowy, przed godz. 3:00 potrącił śmiertelnie n/n mężczyznę. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora z nowodworskiej prokuratury. Ignorowanie przepisów, przechodzenie przez tory w niewłaściwym miejscu lub tuż przed nadjeżdżającym pociągiem, pośpiech i nieuwaga mogą doprowadzić do tragicznego w skutkach zdarzenia.

Fot. KPP w Nowym Dworze Mazowieckim

8 kwietnia 2021 r.  w Nowym Dworze Mazowieckim, młody mężczyzna wtargnął pod jadący w kierunku Warszawy pociąg towarowy.

Dziś, kilkanaście minut przed godz. 3:00, na torach kolejowych w Nowym Dworze Mazowieckim, kilkaset metrów przed peronami  w kierunku Warszawy, pociąg towarowy relacji Gdańsk- Emilianów potrącił śmiertelnie nieznanego mężczyznę. Pieszy w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przez kilka godzin pod nadzorem prokuratora z nowodworskiej prokuratury prowadzili na miejscu zdarzenia czynności, mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz tożsamości ofiary wypadku kolejowego. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przez kilka godzin ruch kolejowy odbywał się wahadłowo, jednym torem.

Wypadki drogowe z udziałem pociągu często są tragiczne w skutkach. Często piesi stają się ofiarami zdarzeń na obszarach kolejowych.

Pociąg to masa rzędu kilkuset ton, jego droga hamowania jest kilkunastokrotnie dłuższa niż samochodu. Wypadki na torach są głównie skutkiem niewłaściwego zachowania się i nieuwagi uczestników ruchu drogowego oraz pieszych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c