Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej. Wjechał pod ciężarówkę wiozącą 27 ton cementu

„Śmierć zebrała tym razem swoje żniwo” na drodze wojewódzkiej nr 801, przebiegającej w granicach miasta Józefowa. Wczoraj wczesnym rankiem, 56-letni obywatel Ukrainy, kierując osobową mazdą, z nieznanych przyczyn, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z ciężarówką volvo, transportującą 27 ton cementu. Kierowca osobówki nie miał szans w konfrontacji z kilkudziesięciotonowym autem i poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu zdarzenia. Zorganizowano objazdy, a ruch przywrócono, po tym jak uprzątnięto wszystkie pojazdy. Teraz śledztwo będzie dążyło do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i co jest ważne, aby w wakacyjną podróż wyruszać wypoczętym.

Fot. Policja

Jaka była przyczyna wczorajszego zdarzenia drogowego  na drodze wojewódzkiej nr 801 tzw. „nadwiślance” w Józefowie? Na to pytanie będzie musiało odpowiedzieć prokuratorsko-policyjne śledztwo. W wypadku tym zginął wczoraj obywatel Ukrainy.

Około godziny 5.15 na wspomnianej drodze, z nieustalonych na tę chwilę przyczyn, osobowa mazda, którą kierował cudzoziemiec, nagle znalazła się na przeciwległym pasie ruchu, którym w kierunku Warszawy jechała ciężarówka volvo z cysterną wypełnioną 27 tonami cementu.

Osobowe auto zostało doszczętnie zniszczone, a tir wjechał w przydrożną roślinność. Kierowca osobówki, 56-letni obywatel Ukrainy, zginął na miejscu. Prowadzący ciężarówkę nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Przez kolejne 6 godzin na miejscu prowadzono najpierw czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia. Następnie zabrano z drogi uszkodzoną mazdę, a później ciągnik siodłowy, po tym jak przepompowano cement do kolejnej cysterny.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, a szczególnie teraz w okresie wakacyjnym, kiedy w podróż wyruszają autokary z dziećmi i całe rodziny, apelujemy do kierowców i motocyklistów o wyjątkowy rozsądek.

Pamiętajcie, że znajdujący się na drodze – wszyscy chcą dotrzeć do celu. Apelujemy również do rowerzystów i pieszych, aby poruszali się po drogach w sposób właściwy.

W wakacyjną podróż warto wyjechać wypoczętym, a podczas jazdy unikać korzystania z telefonu komórkowego (smartfona. Czując choćby najmniejszy symptom nagłego osłabienia koncentracji, zjechać na parking czy też stację paliw i po prostu odpocząć.

Życzymy wszystkim użytkownikom dróg, aby ich podróż zawsze była bezpieczna. Wiemy jednak, że w dużej mierze zależy to od wzajemnego poszanowania się wszystkich uczestników ruchu drogowego i przestrzegania przez nich przepisów prawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.