Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Kierowca zjechał z prostej drogi i uderzył w drzewo. „Kierowcy, uważajcie!

W Gliniance, na prostym odcinku drogi, z nieznanych przyczyn, 57-letni mieszkaniec gminy Wiązowna, stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca poniósł śmierć na miejscu, a jadący z nim 27-latek z ciężkimi obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, byli czujni i z rozwagą korzystali z komfortu podróży samochodem. Czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Należy jechać ostrożnie, być wypoczętym i skoncentrowanym.

Tragiczny wymiar miało zdarzenie drogowe, do którego doszło w piątkowy wieczór na drodze powiatowej w Gliniance. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, kierowca volkswagena passata, jadąc w kierunku trasy lubelskiej, zjechał na pobocze i uderzył w jedno z przydrożnych drzew.

W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął kierowca, którym był 57-letni mieszkaniec gminy Wiązowna. Jadący razem z nim 27-letni pasażer, pochodzący z tej samej gminy, trafił do szpitala w stanie ciężkim.

Śledztwo w tej sprawie będzie teraz prowadziła Prokuratura Rejonowa w Otwocku. W ramach prowadzonego postępowania śledczy wspólnie z policjantami będą wyjaśniać wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Zbliża się wiosenne przesilenie, ostatnie dni przyniosły zmianę pogody, jednak jak mówią prognozy, pogoda znów może ulec zmianie. W tym właśnie czasie warto być przygotowanym do podróży. Oprócz skupienia, rozwagi, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, należy jeszcze pamiętać o tym, aby wybierając się np. w dalszą podróż – być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu, oświetlenie i hamulce.

Policyjny apel ma uświadomić kierowców, pokazać im jak, w konfrontacji z przydrożnym drzewem –  słaba jest nie tylko karoseria samochodu, ale przede wszystkim jak delikatne i kruche jest ludzkie życie.

Kierowcy, pamiętajcie, aby jechać ostrożnie.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.