Smog powraca! Jeszcze nie jest zimno, a już się zaczyna!

Smog w Polsce to jeden z najgorszych współczesnych problemów. Mimo coraz ostrzejszych regulacji, próby ograniczenia ruchu i przemysłu, co roku do Warszawy przychodzi ten sam problem. W poniedziałek czujniki pokazały, że jesteśmy na skraju normy.

Fot. Shutterstock

W poniedziałek rano, w niektórych polskich miastach normy zostały przekroczone nawet o 200 proc. Najgorzej było w podkrakowskim Dojeździe, gdzie o 8 rano przekroczyły 232 proc. Podobnie było w całej stolicy małopolski.

W Warszawie i Łodzi smog balansował na krawędzi dopuszczalnej normy. Wieczorem czujniki pokazywały już stan powietrza „umiarkowany”, co oznacza, że jakość powietrza się polepszyła.

Nadchodzące dni są raczej ciepłe, co oznacza, że sytuacja smogowa nie ulegnie pogorszeniu. Prognozy długoterminowe mówią jednak, że dwa ostatnie tygodnie września mogą być chłodne z temperaturą nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Będą to pierwsze dni, kiedy normy mogą być poważnie przekroczone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.