Smutna historia łabędzi. Myślały, że to woda, wylądowały na asfalcie

Sądziły, że lądują na wodzie – usiadły na asfalcie. Ekopatrol przeprowadził „ekstradycję” zakłopotanych łabędzi z Wilanowa do warszawskich Włoch.

Fot. Straż Miejska

Strażnicy z Ekopatrolu dostali wezwanie na ulicę Sytą w Wilanowie. Zgodnie z informacją zgłaszającego, na miejscu zastali młodego łabędzia, który wyraźnie zakłopotany przechadzał się po jezdni. Stwarzał tym zagrożenie na siebie i kierowców. Strażnicy ostrożnie odłowili ptaka i ruszyli w stronę Ptasiego Azylu przy warszawskim ZOO, z zamiarem sprawdzenia stanu zdrowia zwierzęcia. Tymczasem kilkaset metrów dalej na drodze radiowozu pojawił się drugi, nieco mniejszy łabędź, który podobnie jak poprzednik szukał czegoś na asfalcie. Jak przypuszczają strażnicy – z lotu ptaka wijąca się ulica mogła przypominać meandrującą rzekę, a zwierzęta padły ofiarą złudzenia optycznego.

Oględziny dokonane przez specjalistów w Ptasim Azylu dały wynik pozytywny – mimo twardego lądowania łabędzie nie ucierpiały, więc polecono zwrócić im wolność.
Zamiast królewskim Wilanowem dwuletnie ptaki musiały jednak zadowolić się Włochami. Wypuszczone na brzegu stawu Koziorożca odpłynęły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c