Smutna informacja ze świata sportu. Odeszła wybitna polska biegaczka narciarska

Nie żyje Maria Gąsienica Bukowa-Kowalska. Smutną informację o śmieci wybitnej polskiej biegaczki narciarskiej przekazał Polski Związek Narciarski. Zmarła w niedzielę, 27 grudnia.

Fot. Pixabay

W niedzielę zmarła słynna polska biegaczka narciarska, Maria Gąsienica Bukowa-Kowalska. W latach aktywności zawodowej przynosiła dumę kibicom, zdobywając mistrzostwa Polski i reprezentując nasz kraj na igrzyskach olimpijskich. Informację o śmierci kobiety przekazał Polski Związek Narciarski. Miała 84 lata.

Maria Gąsienica- Kowalska karierę rozpoczęła w wieku zaledwie 16 lat. Na początku była reprezentantką dwóch klubów w Zakopanem, Kolejarza i SNPTT. Zdobyła między innymi pięć mistrzostw Polski, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Cortinie d’Ampezzo w 1956 roku zajęła 5 miejsce w sztafecie 3×5 cm. Wzięła udział w mistrzostwach świata w Lahti, gdzie zajęła 4 miejsce. To był jeden z jej największych sukcesów sportowych.

Po zakończeniu działalności sportowej była instruktorką narciarską. Jeden z jej synów, Andrzej Kowalski, poszedł w jej ślady i został skoczkiem narciarskim. Nie odniósł jednak dużych sukcesów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c