Śnieg w całej Polsce! Jak długo się utrzyma?

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, śnieg zostanie z nami na dłużej. W nocy opady miały miejsce niemal w całym kraju. I to nie koniec zimy, bo wciąż przewidywane są temperatury nawet do -20 stopni !

Fot. Shutterstock

W nocy z wtorku na środę, w większości miast w Polsce pojawiły się duże opady śniegu. Zawitał między innymi w Warszawie, w Krakowie czy w Łodzi. Jak podaje IMGW, śnieg zostanie z nami na dłużej. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Bałtykiem i południową Skandynawią. Taka pogoda może utrzymać się przez kilka najbliższych dni.

Napływa też do nas powietrze pochodzenia arktycznego. Dlatego temperatury będą niskie, na wschodzie i południu kraju mogą wynieść nawet do -20 stopni Celsjusza w nocy. Silny mróz ma utrzymać się najprawdopodobniej do 18 stycznia.

Dziś zachmurzenie będzie dość duże, wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W górach i rejonach podgórskich szykują się miejscowe burze śnieżne i zamiecie. Temperatura nie będzie jeszcze tak niska, jak to będzie miało miejsce w kolejnych dniach, ale warto zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę i czapkę. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c