Sondaż: Wspólna partia Trzaskowskiego i Hołowni pokonałaby PiS

Hipotetyczny wspólny ruch Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni miałby szansę pokonać Prawo i Sprawiedliwość w wyborach parlamentarnych – wynika z sondażu Research Partner na panelu Ariadna.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Autorzy badania przeprowadzonego w dniach 14-17 maja wzięli po uwagę hipotetyczną sytuację w której dwaj popularni politycy opozycji zakładają wspólną partię.

Okazuje się, że takie ugrupowanie mogłoby uzyskać 32,1 proc głosów zagrozić Prawu i Sprawiedliwości i wygrać wybory parlamentarne. Obecny rząd zająłby drugą pozycję z wynikiem 31,5 proc. Dopiero za dwoma potężnymi partiami uplasowałaby się Koalicja Obywatelska na którą chciałoby głosować 8,1 proc. W Sejmie znalazłoby się jeszcze miejsce dla Konfederacji (7,1 proc.). Tuż pod progiem byłaby Lewica 4,9 proc., a dalej PSL (2,1 proc.) i Kukiz’15 (1,3 proc.). 11,3 proc. respondentów jest niezdecydowanych, a 1,3 proc. wybrało opcję „inna partia”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c