Spacerował z psem. Natrafił na… 3 metrowego pytona

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

W lesie koło miejscowości Ossów pod Warszawą mieszkaniec spacerujący z psem znalazł pytona tygrysiego albinosa. 3 metrowego gada odłowił szef Patrolu Ekologicznego Straży Miejskiej m.st. Warszawy i przewiózł do stołecznego ogrodu zoologicznego

Pytona wyczuł pies, z którym do lasu wyszedł na spacer mieszkający w pobliżu mieszkaniec. Dusiciel leżał w stercie liści niedaleko oczyszczalni ścieków. Mężczyzna powiadomił o tym komendę policji. Na miejsce wysłano strażników miejskich z Wołomina, którzy zabezpieczyli miejsce, gdzie znajdował się zwinięty wąż. Następnie Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wołominie poprosiło o interwencję Patrol Ekologiczny stołecznej straży miejskiej. Na miejsce pojechał Piotr Mostowski, kierownik referatu Ekologicznego.

„Wąż leżał zwinięty w stercie liści. Był ranny w głowę. Po odłowieniu okazało się, że miał 3 metry długości i ważył około 20 kilogramów” – mówi Piotr Mostowski.

Gad został przewieziony do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego i tam pozostawiony. Od 1 stycznia do 30 kwietnia br. funkcjonariusze Patrolu Ekologicznego odłowili już: 1 węża mandaryńskiego, 1 pytona królewskiego i 1 zaskrońca.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.