Spadły przychody, więc obniżyli pensje. Pracownicy Poczty Polskiej bez premii oraz z mniejszym dochodem!

Poczta Polska zdecydowała, że przez najbliższe 3 miesiące nie będzie wypłacała premii, a regularne pensje mają zostać obniżone nawet do 10 procent. Powód? Duży spadek przychodów państwowego operatora pocztowego w okresie od stycznia do kwietnia.

Fot. Materiały prasowe

Poczta Polska zdecydowała, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy nie będzie wypłacać premii managerom.

Z kolei członkom zarządu oraz pracownikom obniży wynagrodzenie nawet do 10 procent względem stanu obowiązującego. Najmniej dotkliwe mają być zmiany dla zwykłych pracowników, których pensja zmniejszy się o 1 procent.

Zmiany w gratyfikacjach związane są ze znacznym spadkiem dochodów firmy, który od stycznia do kwietnia zmniejszył się o 21 procent.

Spotkanie ze związkami zawodowymi w tej sprawie odbyło się 4 czerwca i poświęcone było aktualnej kondycji finansowej spółki.

Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tysięcy pracowników na umowę o pracę. W okresie przedświątecznym zwiększono zatrudnienie o dodatkowe 2 tysiące pracowników, z którymi podpisano umowę o pracę lub umowę-zlecenie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c