Spał na ulicy, a już miał zapewnione miejsce noclegowe w więzieniu

Wczesnym wieczorem 25 kwietnia strażnicy miejscy podjęli interwencję wobec nietrzeźwego mężczyzny na Pradze-Północ. Po dobudzeniu zwierzył się funkcjonariuszom, że ma do odbycia karę więzienia. Strażnicy pomogli mu spełnić ten obowiązek.

Fot. Straż Miejska

Około godziny 21 strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który ułożył się do snu na chodniku przy ulicy 11 listopada. Funkcjonariusze odnaleźli go u zbiegu z ulicą Letnią. Dobudzony mężczyzna to 58-letni obywatel Białorusi. Podczas rozmowy strażnicy wyczuli od niego alkohol.

W pewnej chwili oświadczył, że popełnił na terenie naszego kraju przestępstwo, za które został skazany przez sąd na rok więzienia, lecz nie odbył zasądzonej kary.

Słysząc to, strażnicy wezwali policję. Patrol, który przybył na miejsce interwencji, ustalił, że mężczyzna rzeczywiście jest poszukiwany. Białorusin został przewieziony do komendy rejonowej.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]